Rehabilitacja medyczna

ul. Konrada Wallenroda 10,
11-520 Ryn

Rehabilitacja medyczna

Adres

ul. Konrada Wallenroda 10, 11-520 Ryn

Rejestracja

87 420 72 11

Email

ryn@twojarodzinna.pl
Rehabilitacja - kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie ( lub z deficytem w ww.obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, z także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Gabinet rehabilitacji ma na celu przywracanie sprawności Pacjentom, zmagającym się z ograniczeniami narządu ruchu o charakterze przewlekłym lub po różnego rodzaju urazach i kontuzjach.

Oferta gabinetu rehabilitacji

Fizykoterapia

Kinezyterapia

Rehabilitacja domowa

FIZYKOTERAPIA - jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi. W trakcie zabiegów fizjoterapeutycznych w tkankach wzbudzane są procesy biologiczne, dzięki czemu możliwe jest zlikwidowanie bólu, obrzęków, wysięków i stanów zapalnych.
Stosowane zabiegi:
- Galwanizacja - Prąd galwaniczny powoduje usprawnienie krążenia i zmniejszenie odczuwania bólu. Stosuje się go między innymi przy nerwobólach, zaburzeniach krążenia, zmianach zwyrodnieniowych stawów, czy bólach mięśniowych.
- jonoforeza - polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego. Do zabiegu jonoforezy mogą być używane tylko związki chemiczne, które ulegają dysocjacji elektrolitycznej.
- TENS - to przezskórna stymulacja elektryczna nerwów, służąca zwalczaniu bólu różnego pochodzenia. Aby uzyskać zmniejszenie lub zniesienie bólu, musi dojść do zahamowania przewodnictwa bodźców bólowych, zarówno na poziomie nerwów obwodowych, jak i rdzenia kręgowego
- prądy diadynamiczne(DD) - prądy Bernarda-Prądy te powstają w wyniku prostowania prądu sinusoidalnie zmiennego. Do ogólnych działań prądów DD należy działanie przeciwbólowe, działanie przeciwzapalne, działanie przeciwobrzękowe, ćwiczące mięśnie i zwiększające miejscowe krążenie.
- prądy interferencyjne - prądy Nemeca- Są to prądy powstające w wyniku interferencji, czyli nakładania się dwóch prądów sinusoidalnych średniej częstotliwości. Prądy interferencyjne wywierają działanie przeciwbólwe, pobudzają do skurczów mięśnie szkieletowe, wpływają na autonomiczny układ nerwowy, zmniejszając napięcie nerwów współczulnych, pobudzają rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia, poprawiają odżywiania tkanek i przemianą materii.
- magnetoterapia - Charakterystyczną cechą pola magnetycznego jest przenikanie przez wszystkie struktury ustroju. Cecha ta odróżnia pole magnetyczne od innych postaci energii, które ulegają pochłonięciu do określonej głębokości tkanek. zmienne pola magnetyczne wpływają m.in. na potencjał błon komórkowych, powodując wzmożenie wymiany jonów, stymulują reakcję biochemiczne, w tym również reakcję przebiegające z udziałem enzymów i hormonów.
- laseroterapia - jest metodą, wykorzystującą promień świetlny o odpowiednim natężeniu i skupieniu. Oddziaływanie światła laserowego polega na: wniknięciu wiązki w tkankę, częściowemu rozproszeniu, absorbcji i dalszej transmisji. Głębokość działania promienia wynosi od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.
- ultradzwięki - polegają na emitowaniu fal akustycznych, mających częstotliwość wyższą niż fale i dźwięki słyszalne dla ucha ludzkiego. Fale te poruszają się i nakładają jedna na drugą, tworząc jedną podłużną fale mechaniczną. Fala taka działa pobudzająco na tkanki organizmu i działa na zasadzie małego mikromasażu. Ultradźwięki mają na celu działać przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo
- fonoforeza - Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu odpowiednich leków przez skórę za pomocą ultradźwięków. Leki dodaje się do środka sprzęgającego. Zazwyczaj stosuje się leki w formie żelu lub kremu, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
- sollux jest to promieniowanie niewidzialne, między czerwienią widma światła widzialnego, a mikrofalami, jest emitowane przez rozgrzane ciała ( terapeutycznie długość fali 770 – 15000 nm ). Promieniowanie IR ma działanie przeciwzapalne w stanach podostrych i przewlekłych dotyczących stawów i tkanek miękkich i narządu ruchu. Promieniowanie podczerwone poprawia ukrwienie, dzięki czemu stosujemy je bezpośrednio przed masażem , kinezyterapią.

KINEZYTERAPIA - to leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu. Głównym celem tej terapii jest:
- przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn
- poprawa wydolności organizmu i wytrzymałości mięśni
- kontrolowany spadek wagi ciała
- kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych
W naszym gabinecie ćwiczenia odbywają się w specjalnie przystosowanej sali do ćwiczeń oraz z wykorzystaniem kabiny UGUL

REHABILITACJA DOMOWA - z rehabilitacji we własnym domu można skorzystać w ramach NFZ. To informacja niezwykle ważna dla osób samotnych i tych, które z powodu niepełnosprawności lub przebytej operacji nie mogą dotrzec do przychodni.

Rehabilitacja medyczna

ul. Konrada Wallenroda 10, 11-520 Ryn